7 months ago
80 mln euro dëm në Tiranë-Elbasan, ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg
7 months ago
Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork
7 months ago
“Të çmilitarizohet inteligjenca artificiale”. Apeli i kreut ekzekutiv të Google
7 months ago
Islanda, 66 mijë tifozë kërkojnë bileta për në “Rusi 2018”
 • Skema e re e ndihmës ekonomike/ Edi Rama: Njerëzit nuk punojnë, i duan 50 mijë lekët për kafe!

  Skema e re e ndihmës ekonomike/ Edi Rama: Njerëzit nuk punojnë, i duan 50 mijë lekët për kafe!

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Ekonomi

  ër të justifikuar kriteret e reja të marrjes së ndihmës ekonomike, kryeministri Edi Rama solli shembullin e fabrikave në Delvinë, Skrapar, Gjirokastër dhe Durrës që sipas tij rrezikojnë të falimentojnë sepse askush nuk shkon të punojë për 300, 350 apo 450 mijë lekë në muaj. “70% e atyre që kanë pretenduar të përfshihen në skemë janë persona nga 24-45 vjeç[Read More…]

 • Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit

  Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Ekonomi

  Ish ministrja greke Dora Bakoyannis dy ditë më parë tha se do të thërrasë në interpelancë urgjente ministrin grek Nikos Kotzias për marrëveshjen me Shqipërinë. Vetë Kotzias i është përgjigjur kësaj kërkese në një intervistë për ERT-në.Kotzias: Do të thoja që është një periudhë që e bën politikën e jashtme interesante sërish, dhe pse shoqërohemi nga shtrembërime dhe lajme të[Read More…]

 • Ofronin viza për Angli e Kanada, shkatërrohet grupi i falsifikatorëve

  Ofronin viza për Angli e Kanada, shkatërrohet grupi i falsifikatorëve

  Saturday, March 10th, 2018 Ne Kategorinë Kronike

   16 persona dyshohet se janë pjesë e një grupi të struktruar kriminal, që Policia e Fierit ka goditur në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit” këtë të shtunë. Sipas policisë, këta persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin ushtronin veprimtarinë e tyre në fushën e falsifikimit dhe favorizimit të emigracionit të paligjshëm. Uniformat blu thonë se hetimi ka qenë disamujor dhe në[Read More…]

 • Shkodër, i gjejnë në banesë tritol C4 dhe detonatorë

  Shkodër, i gjejnë në banesë tritol C4 dhe detonatorë

  Thursday, March 8th, 2018 Ne Kategorinë Kronike

  Një 30 vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi mbante në banesë një arsenal armësh. Në banesën e Ernest Lekaj, 30 vjeç, në Vau i Dejës, Shkodër gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale: – 1 armë zjarri tip pushkë, me disa fishekë; – 2 copë kallëpë lëndë plasëse e dyshuar si tritol C4; – 12 copë[Read More…]

 • Presidenti uron festën e gruas: Forcimi i familjes, garanci për një Shqipëri të begatë

  Presidenti uron festën e gruas: Forcimi i familjes, garanci për një Shqipëri të begatë

  Thursday, March 8th, 2018 Ne Kategorinë Kronike

  Presidenti Ilir Meta e nisi ditën me një urim për festën e gruas. Me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Meta uron të gjitha gratë, ndrysa shkruan se ka ende shumë për t’u bërë që gratë e vajzat të gëzojnë plotësisht liritë e të drejtat e tyre. “Gëzuar 8 Marsin të gjitha grave, vajzave, nënave[Read More…]

 • Dhunon gruan në sy të vajzës së mitur, arrestohet 40-vjeçari

  Dhunon gruan në sy të vajzës së mitur, arrestohet 40-vjeçari

  Thursday, March 8th, 2018 Ne Kategorinë Kronike

  Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një 40 vjeçar për dhunë në familje. Sipas policisë, Erjon Sulko, akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases L.S, 42 vjeçe. Ngjarja ka ndodhur në banesën e çiftit, në praninë e vajzës së tyre të mitur. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën[Read More…]

 • Vjenë/ Sulm me thika, disa të plagosur rëndë

  Vjenë/ Sulm me thika, disa të plagosur rëndë

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Kronike

  Disa persona kanë mbetur të plagosur në dy sulme me armë të ftohtë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Vjenë të Austrisë. Sipas shtypit vendas, të paktën dy gra dhe një burrë ndodhen në gjendje të rëndë pasi janë plagosur me thikë në dalje të një restoranti japonez në zonën Nestrojplatc, pranë parkut të njohur, Prater. Më pas[Read More…]

 • Familjet e përjashtuara nga ndihma ekonomike i ankohen Bashës: Çojmë fëmijët pa bukë në shkollë

  Familjet e përjashtuara nga ndihma ekonomike i ankohen Bashës: Çojmë fëmijët pa bukë në shkollë

  Tuesday, February 27th, 2018 Ne Kategorinë Politike

  Familja e Kastriot Mihanit është një prej disa familjeve që vizitoi Lulzim Basha në Kavajë, e përjashtuar nga skema e ndihmës ekonomike.Siç bën me dije Partia Demokratike, e cila shpërndau edhe pamjet, Kastrioti është baba i dy fëmijëve dhe bashkëshortja e tij është me probleme mendore. Basha: Ai (Edi Rama) thotë që ju preferoni 60 mijë lekëshin e ndihmës në[Read More…]

 • Basha: Nuk ka vende pune. Heqja e ndihmës ekonomike, vepër kriminale

  Basha: Nuk ka vende pune. Heqja e ndihmës ekonomike, vepër kriminale

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Politike

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se kryeministri gënjen se shqiptarët refuzojnë vendet e punës dhe kërkojnë ndihmë ekonomike.Në një dalje për mediat, Basha tha se heqja e ndihmës ekonomike për 19 mijë familje është një vepër kriminale. “Rama e bën këtë gënjeshtër për t’i shpëtuar një fakti të dhimbshëm dhe përgjegjësie të Edi Ramës. E para nuk ka[Read More…]

 • Rama-punëtorëve të guroreve: Kapini për fyti pronarët, ata duhet t’u përgjigjen

  Rama-punëtorëve të guroreve: Kapini për fyti pronarët, ata duhet t’u përgjigjen

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Politike

  Kryeministri Edi Rama, duke folur për mbylljen e guroreve dhe pyllëzimin e zonës, i është përgjigjur edhe punonjësve të guroreve që një ditë më parë protestuan duke bllokuar aksin rrugor Berat-Skrapar.“Kapini për fyti pronarin, ai duhet përgjigjet një për një”, tha Rama në fjalën e tij, duke u shprehur se “nuk kanë shanse të bllokojnë rrugën”. “T’i them atyre që[Read More…]

 • Bushati: Qeveria shqiptare e pret hyrjen në BE në 10 vitet e ardhshme

  Bushati: Qeveria shqiptare e pret hyrjen në BE në 10 vitet e ardhshme

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Politike

  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati është shprehur se Shqipëria dhe vendet e tjera të rajonit do i bashkohen BE-së brenda një 10-vjeçari. Në një intervistë për edicionin gjerman të Reuters, dhënë gazetarit Andreas Rinke, Bushati thotë se në BE diskutohet vetëm për koston e zgjerimit, por asnjëherë për koston e moszgjerimit. “Nuk kam dëgjuar qe të[Read More…]

 • Rikthehet Sharon Stone

  Rikthehet Sharon Stone

  Saturday, February 24th, 2018 Ne Kategorinë Showbiz

  Aktorja e Hollywood, Sharon Stone, pas një periudhe pushimi nga bota e kinematografisë, ka vendosur të rikthehet sërish.Këtë kohë aktorja e famshme është kujdesur për fëmijët e saj, dhe të gjitha energjitë i ka shpenzuar për ta. Bukuroshja bjonde, e cila 25 vite më parë luajti rolin e një vrasëseje, në filmin thriller në 1992, tashmë vjen në rolin e[Read More…]

 • Befason City, mposhtet nga Bazeli por kalon në çerekfinale

  Befason City, mposhtet nga Bazeli por kalon në çerekfinale

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Sport

  Manchester City ka zhgënjyer fansat e tij me një humbje të papritur, por që nuk e cënoi kualifikimin për në fazën tjetër të Champions League, atë të çerekfinaleve. Si rrallëherë këtë sezon, ekipi i Guardiolës nuk ka mundur të korrë frytet e punës së tij ndaj një rivali inferior në letër, si Bazeli, ndaj të cilit kishte fituar thellë 4-0[Read More…]

 • LIVE Startojnë takimet, Juventus në “Wembley” për një biletë çerekfinaliste

  LIVE Startojnë takimet, Juventus në “Wembley” për një biletë çerekfinaliste

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Sport

  Tottenham Hotspuri dhe Juventusi zhvillojnë ndeshjen e kthimit për fazën e 1/8 -ave të Champions League. Ndeshja e parë e zhvilluar në Torino përfundoi me rezultat 2-2. Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri i kanë gati formacionet e tyre më të mira, për të këtë duel shumë të rëndësishëm. 90 minutësh pa shumë histori, pritet të luhet në “Emirates Stadium”[Read More…]

 • Champions, një tjetër finale e parakohshme

  Champions, një tjetër finale e parakohshme

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Sport

  Uefa Champions League rezervon dy sfida te tjera drithëruese nga ky pritet te mësohen dy skuadrat e radhës qe do te kualifikohen per ne turin e 1/8-ve. Ne stadiumin mitik te Uemblit luhet nje tjetër përballje gjigandes Totenhem Hotspur kunder nenkampioneve te euroepes Juventus, nje sfide e cila do te transmetohet drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne Tring. Londinezet vijnë me te[Read More…]

 • Nicchi: VAR-i, ende në dyshim për sezonin e ardhshëm

  Nicchi: VAR-i, ende në dyshim për sezonin e ardhshëm

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Sport

  Ndërkohë që shumë liga futbolli po punojnë për të aplikuar VAR-in nga sezoni i ardhshëm, Seria A ka dyshime ende, nëse do ta aplikojë sërish apo jo. Ky është viti i parë i aplikimit të Video Assistant Referee, në Serinë A, ndërsa opinion sportiv është ende i ndarë, pasi ndonëse të paktë në numër, ekzistojnë edhe ata që mendojnë se[Read More…]

 • Mahrez tërhiqet nga futbolli në moshën 27-vjeçare?!

  Mahrez tërhiqet nga futbolli në moshën 27-vjeçare?!

  Wednesday, March 7th, 2018 Ne Kategorinë Sport

  Ishte një nga futbollistët më të kërkuar në merkaton e verës, por edhe në atë të janarit, por në një postim të fundit në profilin e tij në “Facebook”, ylli i Leicester deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur. Ende nuk ka një deklaratë zyrtare, ndërsa postimi lë shumë vend për dyshime. “Pas konsultimeve të fundit me shumë mjekë, unë kam[Read More…]