7 months ago
80 mln euro dëm në Tiranë-Elbasan, ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg
7 months ago
Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork
7 months ago
“Të çmilitarizohet inteligjenca artificiale”. Apeli i kreut ekzekutiv të Google
7 months ago
Islanda, 66 mijë tifozë kërkojnë bileta për në “Rusi 2018”

Sport

Futboll, Kategoria Parë nis betejën finale

Futboll, Kategoria Parë nis betejën finale

 Niveli i dytë i Kampionatit Kombëtar të Futbollit, Kategoria e Parë, ka nisur tashmë është tashmë gati për betejën finale, fazën e 3-të të tij, që zhvillohet me një formulë të veçantë. Sipas saj, pas përfundimit të fazës së dytë, për të dy grupet përkatëse, A dhe B, janë bërë ndarjet e zonës së “play-off”-it dhe zonës së play-out, si[Read More…]

March 11, 2018 Sport
Partizani, një pikë larg zonës së Europës. Skënderbeu fundos edhe më Lushnjen

Partizani, një pikë larg zonës së Europës. Skënderbeu fundos edhe më Lushnjen

 Partizani ka bërë autokritikë dhe me Klevis Dalipin në krye të pankinës, pas shkarkimit të Sulejman Starovës, arrin të mposhtë pastër 3-0 një rival të drejtpërdrejtë në betejën për një vend në kupat e Europës sezonin e ardhshëm. Rezultati i takimit të luajtur në “Selman Stërmasi” pasditen e kësaj të shtune u zhbllokua pas gjysmë orë loje, kur shënoi Trashi,[Read More…]

March 10, 2018 Sport
Italianët: Juventusi e meritoi çerekfinalen

Italianët: Juventusi e meritoi çerekfinalen

Juventusi realizoi një përmbysje të madhe në Londër ndaj Totenhemit duke dalë në çerekfinale të Championsit. Italianët e quajtën fitoren të merituar, ndonëse anglezët kishin opinion të kundërt. Në futbollin italian ka një shprehje, “duhet të dish të vuash”. Ia ka mësuar përvoja e gjatë, sidomos skuadrave të tilla si Juventusi, që e pati një vuajtje vërtet të madhe në[Read More…]

March 8, 2018 Sport
Befason City, mposhtet nga Bazeli por kalon në çerekfinale

Befason City, mposhtet nga Bazeli por kalon në çerekfinale

Manchester City ka zhgënjyer fansat e tij me një humbje të papritur, por që nuk e cënoi kualifikimin për në fazën tjetër të Champions League, atë të çerekfinaleve. Si rrallëherë këtë sezon, ekipi i Guardiolës nuk ka mundur të korrë frytet e punës së tij ndaj një rivali inferior në letër, si Bazeli, ndaj të cilit kishte fituar thellë 4-0[Read More…]

March 7, 2018 Sport
LIVE Startojnë takimet, Juventus në “Wembley” për një biletë çerekfinaliste

LIVE Startojnë takimet, Juventus në “Wembley” për një biletë çerekfinaliste

Tottenham Hotspuri dhe Juventusi zhvillojnë ndeshjen e kthimit për fazën e 1/8 -ave të Champions League. Ndeshja e parë e zhvilluar në Torino përfundoi me rezultat 2-2. Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri i kanë gati formacionet e tyre më të mira, për të këtë duel shumë të rëndësishëm. 90 minutësh pa shumë histori, pritet të luhet në “Emirates Stadium”[Read More…]

March 7, 2018 Sport
Champions, një tjetër finale e parakohshme

Champions, një tjetër finale e parakohshme

Uefa Champions League rezervon dy sfida te tjera drithëruese nga ky pritet te mësohen dy skuadrat e radhës qe do te kualifikohen per ne turin e 1/8-ve. Ne stadiumin mitik te Uemblit luhet nje tjetër përballje gjigandes Totenhem Hotspur kunder nenkampioneve te euroepes Juventus, nje sfide e cila do te transmetohet drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht ne Tring. Londinezet vijnë me te[Read More…]

March 7, 2018 Sport
Nicchi: VAR-i, ende në dyshim për sezonin e ardhshëm

Nicchi: VAR-i, ende në dyshim për sezonin e ardhshëm

Ndërkohë që shumë liga futbolli po punojnë për të aplikuar VAR-in nga sezoni i ardhshëm, Seria A ka dyshime ende, nëse do ta aplikojë sërish apo jo. Ky është viti i parë i aplikimit të Video Assistant Referee, në Serinë A, ndërsa opinion sportiv është ende i ndarë, pasi ndonëse të paktë në numër, ekzistojnë edhe ata që mendojnë se[Read More…]

March 7, 2018 Sport
Mahrez tërhiqet nga futbolli në moshën 27-vjeçare?!

Mahrez tërhiqet nga futbolli në moshën 27-vjeçare?!

Ishte një nga futbollistët më të kërkuar në merkaton e verës, por edhe në atë të janarit, por në një postim të fundit në profilin e tij në “Facebook”, ylli i Leicester deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur. Ende nuk ka një deklaratë zyrtare, ndërsa postimi lë shumë vend për dyshime. “Pas konsultimeve të fundit me shumë mjekë, unë kam[Read More…]

March 7, 2018 Sport
Në Champions, ai është “Mbreti”…!

Në Champions, ai është “Mbreti”…!

Himni i Ligës së Kampioneve transformon tërësisht Cristiano Ronaldon dhe Realin e Madridit. Kjo u vërtetua me ndeshjen e zhvilluar në Parkun e Princave me Paris Sën Zhermenin, ku kampionët në fuqi të Evropës fituan 2-1 duke u kualifikuar në çerekfinale me rezultatin e pjesshëm 5-2. Ishte pikërisht Ronaldo, ai që tërhoqi skuadrën e Zidane drejt suksesit teksa shënoi në[Read More…]

March 7, 2018 Sport
Ancelotti, një italian për drejtimin e Arsenalit

Ancelotti, një italian për drejtimin e Arsenalit

Mediat dhe tifozët e kanë shkarkuar prej kohësh, por tani janë drejtuesit e Arsenal që duhet të marrin hapin final: që pas 20 vjetësh t’i tregojnë derën francezit Arsene Wenger.Humbja me Manchester City në finale e Kupës së Ligës ishte një sinjal që duket se paralajmëron fundin. Por duket se qëndrimi me shumë gjasa jashtë Champions League, por edhe përballja[Read More…]

February 27, 2018 Sport