7 months ago
80 mln euro dëm në Tiranë-Elbasan, ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg
7 months ago
Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork
7 months ago
“Të çmilitarizohet inteligjenca artificiale”. Apeli i kreut ekzekutiv të Google
7 months ago
Islanda, 66 mijë tifozë kërkojnë bileta për në “Rusi 2018”

 “Në aeroplanin turk që u rrëzua në Iranin perëndimor kanë humbur jetën 11 personat që ishin në bord”, raportuan mediat iraniane.

Avioni privat u rrëzua pranë qytetit të Shahr-e Kord në provincsën perëndimore të Chahrmahal-Bahktiyarit. Një zëdhënës i shërbimeve emergjente njoftoi se aeroplani u rrëzua në një zonë malore dhe shkaktoi zjarr.

Dihet se ishte një udhëtim nga Emiratet e Bashkuara Arabe drejt Stambollit, ndërsa nuk dihet nëse ka patur persona të njohur në incidentin tragjik.

Tags: