3 weeks ago
80 mln euro dëm në Tiranë-Elbasan, ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg
3 weeks ago
Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork
3 weeks ago
“Të çmilitarizohet inteligjenca artificiale”. Apeli i kreut ekzekutiv të Google
3 weeks ago
Islanda, 66 mijë tifozë kërkojnë bileta për në “Rusi 2018”

 Policia kufitare e Rinasit i ka sekuestruar 250.000 euro një shtetasi izraelit.  Sipas bluve, 49-vjeçari së bashku me sasinë e parave kishte udhëtuar nga Moska në Shqipëri por nuk i kishte deklaruar në doganën shqiptare.

“Shërbimet e Policisë Kufitare ne hyrje ushtruan kontroll fizik ndaj  shtetasit izraelit E.R., 49 vjeç, lindur dhe banues ne Izrael.Gjatë kontrollit në  bashkëpunim me Doganën Rinas, shtetasit E. R., i cili udhëtonte nga Moska për në Shqipëri,  iu gjetën një sasi valute në kartemonedha euro të padeklaruara në degën e Doganës Rinas, shuma prej 250.000 Euro” ben me dije policia.

Materialet do t’i kalojnë  Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Tirane për veprime të metejshme, në ngarkim të shtetasit E.R, për veprën penale  “Mos deklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.