3 weeks ago
80 mln euro dëm në Tiranë-Elbasan, ish-zyrtarët e ARRSH mbeten në burg
3 weeks ago
Hipersoniku kinez, për 2 orë nga Pekini në Nju Jork
3 weeks ago
“Të çmilitarizohet inteligjenca artificiale”. Apeli i kreut ekzekutiv të Google
3 weeks ago
Islanda, 66 mijë tifozë kërkojnë bileta për në “Rusi 2018”

Pas disa muajsh hetimi, Policia e Fierit ka arritur të zbardhë vrasjen e 36-vjeçarit Kreshnik Beqiraj, i cili rezultonte i humbur që prej qershorit të vitit 2017.

Sipas policisë, autor i ngjarjes është Albert Zekaj, 32 vjeç nga Malësia e Madhe. Pas marrjes në pyetje ai pranoi autorësinë e vrasjes dhe hedhjen e kufomës në afërsi të fshatit Daullas. Sipas uniformave blu 36 vjecari ka qenë personi i fundit që ka parë viktimën.

Policia sekuestroi edhe një çekiç me të cilin dyshohet se Albert Zekaj ka kryer krimin e rende. Nuk dihet ende motivi i konfliktit mes autorit dhe viktimës, por hetuesit thane se ata kane qene shoke dhe se ishin njohur me njeri tjetrin para tre vjetësh në Belgjikë.

Tags: