LAJMI I FUNDIT/ Ilir Meta shfuqizon zgjedhjet vendore të 30 qershorit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat thuhet se kreu i shtetit ka ndjekur me shqetësim krizën politike që po kalon vendi. Duke bërë thirrje për reflektim nga palët politike, protesta paqësore dhe dialog maxhorancë-opozitë, Meta shprehet se ka vendosur të […]

The post LAJMI I FUNDIT/ Ilir Meta shfuqizon zgjedhjet vendore të 30 qershorit appeared first on Lupa.al.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *