Lindje-Perëndim/ Greqi-Turqi, erë lufte në Mesdhe

Shtetet e Bashkuara dhe blloku europian e kishin ngritur zërin të shqetësuara se mos presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ndez shkëndijat e një konflikti në detin Egje e Mesdheun lindor, me sytë nga ishujt grekë e Qipro, por rreziku duk sikur u bë më i prekshëm kur këtij kori sërish iu bashkua dhe ish-kryeministri grek, […]

The post Lindje-Perëndim/ Greqi-Turqi, erë lufte në Mesdhe appeared first on Lupa.al.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *